Tilki SEO

Ağustos 28, 2022 Uncategorized No Comments

SEO (Search Engine Optimization) ve SEM (Search Engine Marketing), sayısal pazarlama dünyasında sık sık kullanılan dü fehva. Fakat bu dü fehva konuya bilge olmayanlar açısından birbirine karıştırılabiliyor.

Özellikle online alışveriş firmaları ve internetten satış yapan e-ticaret siteleri muhtevain kritik olan bu dü fehva, yeni kitlelere ulaşabilmek ve pazarda öne çıkabilmek hesabına önemlidir. Her dü fehva da web sitelerinin arama motorlarındaki görünürlüğünü zaitrmaya yardımcı olur, lakin aralarında çeşitli farklar bulunur.

Bu nedenle bu tasarmızda dem dem birbirine karıştırılabilen SEO ve SEM arasındaki farkları anlatacağız. Öncelikle SEM kavramını beş on daha heveslihava ve bu arada inceleyelim.

SEM: Arama Motoru Pazarlaması

SEM (Search Engine Marketing) evet da Türki olarak Arama Motoru Pazarlaması, markaların arama motorları üzerinde daha görünür ve daha ulaşılabilir olması muhtevain yapılan çalışmalara denir.

Arama motoru reklamcılığı olarak da tanımlanan SEM, arama motorlarında ücretli reklam havaı gerçekleştirilerek web sitelerinde gidiş geliş artışı fiillemlerinin hepsine denir. En pop ve kesif kullanılan SEM aracı ise Google Ads’dir.

Marka bilinirliğini ve bellik değerini zaitrmaya müteveccih bir çalışma olan SEM, alıcı kitlesini yükseltmek açısından da epey önemlidir. Hatta SEM çalışmaları ile trafiğinizi müdrike ilave şansı yakalayabilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu olarak da bilinen SEO çalışmaları ise SEM’in aksine ücretsiz çalışmalardır. SEM mukannen bir bütçe muhtevain maruz reklamları kapsarken SEO çalışmaları mukannen anahtar kelimelerde sözıcı bir yükseliş elde etmek muhtevain yapılan çalışmalardır. Elkızı, bu alınlaştırmayı beş on daha heveslihava.

SEM ile SEO Arasındaki Farklar

Öncelikli olarak SEO ve SEM çalışmaları arasındaki başkalık; mafevkda da belirttiğimiz üzere SEM’in belirli bir ücret alınlığında, SEO’nun ise muhtevaerik üretim maliyetleri hariç ücretsiz şekilde strüktürlabilmesidir. Kısaca SEO muhtevain en başta içeriği üretirken harcanan maliyet haricinde performans göstermesi muhtevain yeni bir ödeme strüktürlmaz.

Bunun haricinde bir önemli başkalık da hızdır. SEM çalışmalarında sonucu daha hızlı şekilde elde edersiniz ve trafiğinizi kısaltarak müddet içerisinde zaitrabilirsiniz. Bunun aksine SEO çalışmaları ise uzun soluklu çalışmalardır. SEO çalışmaları yaparken uzun vadeli şekilde düşünmeli ve sitenizdeki iyileştirmeleri etap etap yapmalısınız.

Bu dü sayısal pazarlama fehvaı arasındaki bir özge önemli başkalık da doğallıktır. SEM çalışmaları ücretli reklam çalışmaları evetğu muhtevain doğallığa odaklanmaz, hızlı sonuç almaya odaklanır. Fakat SEO çalışmalarında bu konum değişikdır. SEO çalışmaları daha tabii icraatı kapsar ve sitenize daha uzvi bir gidiş geliş rahatışı sağlamlar.

Bu dü fehva, muhtevaerik itibarıyla da başkalık gösterir. SEO çalışmalarındaki muhtevaerikler kullanıcı deneyimini zaitrmaya ve kullanıcıların Google sorgularını vermeye yöneliktir. Kısaca daha çok kullanıcı faydasına odaklıdır. SEM çalışmalarında ise garaz daha ticari evetğu muhtevain muhtevaerikler SEO çalışmalarındaki gibi olmayabilir.

Fakat bu ummak bileğildir ki SEM muhtevaerikleri kalitesizdir. Yalnızca dü fehva arasındaki muhtevaerik konseptleri ve odaklar değişikdır. Hatta belirtmekte yarar var: Bu dü kavramdan biri diğerinden daha bol evet da daha üstün bileğildir. Markaların pazarlama stratejilerine ve gereksinimlerine bakılırsa ikisinden bile faydalanılabilir.
Tasarmızın burada sonuna geliyoruz, fakat okumaya devam etmek istiyorsanız Pandemi Sürecinde Mütebeddil Bitiren Davranışları: Dijital Transformasyonün Yükselişi tasarmıza geçebilirsiniz.

https://tilkiseo.com/


Bir cevap yazın