Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Haziran 3, 2022 Uncategorized No Comments

Fakat hesabınıza daim giriş fail ve izlem fail biriyseniz, örneğin 2 güneş önce baktığınızda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çalındığını belirleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çalındı demeden önce son bir arama bile arkadaş, kardeş ya da hesabı izlem fail yakınlarımızdan arama sağlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere izlem ettiği kişileri gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler genellikle kullanıcı adınızı bileğmeseletirmektedir, saldırganların sizin hesabınız muhtevain belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çalışın.
Instagram Hesabı Nasıl Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çalındı ise bunun sarrafiyelıca sebepleri şunlardır:

E-eğilimli adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz masnu e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve güya Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran masnu maillerdir. Titiz bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde alan alan linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çalınabilir.
Uymaçi arttırmak muhtevain kullanılan web siteleri ya da mobil icraat. Bu web siteleri ve icraat genellikle Instagram kontaksı istediği muhtevain şifrenizi alırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir eş şifrenizi çkazanmak muhtevain size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çalınan bir müşterimize saldırgan “DM” ile ulaşıp, izlemçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun muhtevain bile şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişsağlıklı farklı metotlarla inandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “izlemçini arttıralım” kabilinden sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çalınan Instagram Hesabı Nasıl Art Cebinır?
Instagram hesabı çalınan ya da hacklenen kişiler muhtevain ne efsus ki çok zait teknik bulunmuyor. Instagram tarafından bu mevzuda çok zait hamil sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çalındı” diye esasen başka kişilerin hesabını çalmaya çalışan kişilerin olması.

1.Politika: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama kontaksı almaya çalışın. Eğer şifre sıfırlama kontaksı gelirse derhal şifreyi bileğmeseletirin ve takkadak arkası sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar sınama ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Politika: Instagram hesabınız çalındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram durum şifreniz bileğmeseletiğinde yahut kullanıcı adınız bileğmeseletiğinde elektronik posta hesabınıza tadil bildirimi alırsınız. Instagram hesabını çalan saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten bileğmeseletirirler. Instagram tarafından geldiğine tehlikesiz evetğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğmeseletirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğmeseletiren sen bileğilsen, hesabını güvene al” ya da ara sıra “bileğmeseleikliği anlayışsız al” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslkaloriız fakat genellikle saldırganlar elektronik posta adresini bileğmeseletirdiği muhtevain sizde bu ekran çıkmaz ve direk olarak “emniyet kodu al” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?


Bir cevap yazın