Cami Avizesi

Temmuz 8, 2022 Uncategorized No Comments

Esmer cami avizesi tasar çizimı meraklı kadro ile yapılır. Avizeler camilerin iç dekorasyonu ile uyum esenlayacak şekilde tasarlanır. Esmer cami avizesi camilerin aydınlatılmasını esenlamakla beraberinde aynı zamanda bezemeli bir görünüm de sunar.

Firmamızda birbirinden farklı birhayli nitelik ve modelde Esmer cami avizesi mevcuttur. Hassaten müşterilerimizin talepleri doğrultusunda özel üretim olarak da cami avizesi tasar çizimı yapmaktayız. Cami avizelerimiz birinci sınıf soylu erki ve beklentileri hakkındalayan ürünlerdir. Avizelerimiz kalitesi esenlamlığı ve işlemlevselliği kadar bezemeli görünümü ile de müşterilerimizin beğenisini topluyor.

Firmamızda satışı yapılan tüm cami avizeleri garanti kapsamında olup aynı zamanda sertifikası mevcut ürünlerdir. Müşterilerimiz bizden satın almış oldukları cami avizesinin Türkiye’nin her namına sevkiyatı yapılır. Ürünlerimiz işleminde mahir meraklı kadro aracılığıyla büyük bir nazarıitibar ve titizlikle namına monte edilir. Cami avizeleri ağırlığı epey çokça olan ürünlerdir. Bu nedenle çok düzgün ve bozulmamış bir şekilde monte edilmelidir. Cami avizesi montaj işlemlemi muhakkak meraklı kadro aracılığıyla yapılmalıdır. Banko beceriksiz kişilere bırakılmamalıdır. Firmamız olarak geniş ulaşım ağımız ile ülkemizin her noktasına cami avizesi satışı ve montajı yapıyoruz.
Firmamızın cami avize fabrikası siz müşterilerimiz bâtınin birinci sınıf ve uzun ömürlü cami avizelerini üretiyor. Cami avize fabrikası Mekke biçim bezemeli otantik cami avizesi 5 kollu cami avizesi yıldızlı cami avizesi Osmanlı cami avizesi kabilinden modelleri sizlere en şayan fiyatlar ile sunuyor. Cami avize fabrikası en birinci sınıf güvenli soylu erki ve uzun ömürlü cami avizelerini müşterileri ile buluşturuyor.
Firmamızdan yeğleme edeceğiniz avizeler kalite sertifikası mevcut ve garanti belgesi olan ürünlerdir. Firmamız Türkiye’nin her şehrine bakım vermektedir. Bizden avize satın almanız halinde firmamız sizlere mahir ekibi ile sevkiyat ve montaj hizmeti sunar.

Cami avizeleri ekseriya büyük demoşli ve epey kilolu ürünlerdir. Cami avizelerinin montajı katiyen meraklı kadro nezdinde güvenli ve bozulmamış bir şekilde yapılmalıdır. Dirilik güvenliği açısından cami avizelernin tavana montajında birinci sınıf gereç kullanılması önemli önem sunu değer. Hassaten montajı yapılan tüm cami avizeleri periyodik aralıklarla kontrol edilmeli ve esenlamlığı konusunda tehlikesiz olunmalıdır. Cami avizeleri temizliği basit yapılan ve temizlikten sonrasında katiyen kararma yapmayan malzemeden üretilmiş olmalı. Müşterilerimiz firmamızda istedikleri tüm özelliklere mevla olan cami en şayan fiyatlar ile çabucak bulabilir. Firmamızda özel üretim cami avizesi ve mahya tasar çizimı da yapılmaktadır. Camiler bâtınin avizeler her açıdan büyük önem taşır.

Camilerin her köşesini aydınlatan avizelerin bezemeli açıdan görünümü de son radde önemlidir. Cami avizesi seçer muhakkak düzgün bir şirket seçilmelidir. Firmamız olarak sizlere en düzgün cami avizesi hizmetin ödemek bâtınin bir telefon kadar doğruınızdayız. Firmamızın internet sitesinden daha önce yapmış evetğumuz hizmetlerimizi inceleyebilir ve bizden bakım talebinde bulunabilirsiniz.

Cami Avizesi, islamiyette ibadetlerin yapıldığı camilerin aydınlatılması bâtınin kullanılan nesneler olmakla beraberinde, bu avizeler kullanılan motif ve ayetlerle de tinsel yönden camilerimize haysiyet katmaktadır. Avize farsça kökenli olup “kakımılan şey” manaına gelmektedir. Günümüzde ise avize; tavana kakımılan,lambalı,şamdanlı pencere veya metal süslemeli tenvir aracı olarak rapor edilmektedir. Başlarda Batı ve Doğu kültürlerinde farklı yapılarda olan avizeler daha sonrasında hissedar paydada buluşmuştur. Başlarda avize,tenvir için ve mum yardımıyla kullanılmaktaydı ancak teknolojinin de vürutmesiyle ampul ve led ışıklandırma araçlarıyla kullanılmaktadır. Ezelî çağlarda İslamiyette avize daha çok asılmış kandiller olarak kullanılmaktaydı. Maksimum ışık elde eylemek için tavana kakımılan bu kandiller ahir dönemlerde özellikle Osmanlı Döneminde, cami ve kubbeli yapılarda,üzerinde kandiller mevcut kat şeklinde asılmış kandillerin yararlanmaı yaygınlaşmıştır. Çapları zeminın hacmiyle namuslu orantılı olarak tasarlanan kat kandiller,aynı merkezden beslenen sarplü ışık ile zeminı aydınlatmaktadır. Başlarda sessiz dairelen oluşan bu kandil avizeler daha sonrasında katlı şekilde yapılmaya serlanmıştır. Bu şekilde daha güçlü ışık kaynağı elde edilmiş evet. İslamiyette kullanılan kandillerin bilakis günindida ise mumu tenvir aracı olarak kullanmışlardır, bu da avize tasarımlarına hüküm etmektedir. Mağripda tahta ve demirden üretilen ve çivilere mumların takılmasıyla kullanılan aydınlatmalar, mumların altlı üstlü yerleştirildiğinde birbirlerini eriteceklerinden islamiyette kullanılan çember kandiller kabilinden kullanılmamaktaydı. Mumların birbirinden münezzeh olması hedeflenerek göbekten zincirler yoluyla üsı olan kollara çivi yardımıyla mumlar yetleştirilerek,çok kollu şamdanlar kullanılmaya serlanmıştı. Değişen teknolojinin vürutmesi ve elektiriğin ayyaşfiyle beraberinde bu çok kollu şamdan geleneği günümüzde hala devam etmektedir. Bu süssüz görünümlü çok kollu şamdanlar daha çok demirden ve bitki motifleriyle süslenerek kullanılmaktaydı. Ortaçağ´dan sonrasında ise bu güçlü ve tahtadan yapılan avizelerin namına özellikle kiliselerde kullanılmak üzere piriç şamdanlar yapılmaya serladı ve bu alanda hollanda pirincinden yapılan avizeler ün kazandı.

cami avizesi


Bir cevap yazın